Okolí

Apartmán se nachází v CHKO Beskydy, a proto se stává vyhledávaným místem pro milovníky přírody. Vašim cílem při procházkách se může stát hřeben Javorníků nebo Soláň. V okolí apartmánu je několik desítek vleků. Nejdelší vlek Velkých Karlovic Ski-areál Razula je vzdálen asi 5 km.
Okolí penzionu nabízí své možnosti i pro ty, kteří vyhledávají odpočinek a relaxaci. Je zde spoustu restauračních zařízení, nevyjímaje restauraci Pepicentrum.

Více informací na www.velkekarlovice.cz, www.beskydy.cz.

Kostel Panny Marie Sněžné

– vzdálenost cca 1,5 km
Roubený dřevěný kostelík má půdorys kříže a byl založen v r. 1754 Františkem hrabětem ze Žerotína. Nejvíce Vás uchvátí především půvabný dřevěný interiér. O kostelu se traduje, že na něm nebylo použito jediného hřebíku.

Muzeum

– vzdálenost cca 1,5 km
Je situováno v bývalém kupeckém domě z r. 1813. Ve dvou budovách památkově chráněného objektu lze shlédnout expozice, které poskytují výmluvný a charakteristický obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska. Součástí je i informační centrum.

Fojství ve Bzovém

– vzdálenost cca 4 km
Bylo postaveno v r. 1793. Do obdelníku obestavený dvůr s hospodářskými staveními, obrovskou lípou a potokem tvoří dokonalý harmonický celek. Kopii fojství můžete najít i v Rožnovskému skanzenu.

Prales Razula

- vzdálenost cca 12 km
V údolí Malá Hanzlůvka se rozkládá jedlobukový prales Razula. Nejstarší stromy jsou staré 250 až 300 let, žijí tu chránění živočichové a rostou vzácné druhy rostlin a hub.

Uměle vybudované jezero Balaton

– vzdálenost cca 15 km
Je situováno mezi Karolínkou a Novým Hrozenkovem. Vzniklo uměle těžbou štěrkopísku. V létě zde máte možnost koupání, v zimě bruslení.